CİLT GÜZELLİĞİ

Cildinizin parlaklığı ve canlılığı, cildinizin sağlıklı ve güzel olduğunun ifadesidir. Cilt güzelliği için yapılması gerekenler,i aslında, .ok fazla değil. bir kaç basişt önlem ile, cildinizin harika olmasını sağlayabilirsiniz.
HUZURLU BİR HAYAT ŞARTTIR : Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için öncelikle iç huzuruna sahip olunmalı. Mutsuz ve sıkıntılıyken makyaj ne kadar örtebilir yüzünüzdeki ifadeyi ve cildinize yansımalarını, elbette mümkün değil.
Cilt bakımı gerekli ancak huzurlu ve sağlıklı bedene sahip olduğunuz zamanlar cildiniz de sağlıklı ve canlıdır. Cilt güzelliğinize yardımcı olmak için biz de birkaç öneride bulunabiliriz.
UYKU VE UYUMA ŞEKLİ ÖNEMLİDİR : Vücudumuzun önemli gereksinimlerindendir uyku. Uyku süresince Vücut hücreleri faaliyete geçer, tabiiki cilt hücreleri de yenileniyor bu süreçte. Uykudaki yatış şekliniz cildinizdeki esneme ve gevşemeye etken olduğundan sırt üstü yatmak en doğrusudur. Yana dönüş şeklindeki yatış da cilde baskı yapılır ve esnemeye sebep olur.
GÜLMEK ÖNEMLİ BİR UNSURDUR : Gülmek önce ruhunuzu besler. İç dünyanızın yansıması olan cildinizin canlı ve parlak olması, en iyi şekilde sizin içten gülüşünüzle sağlanabilir. Siz güldüğünüzde yüzünüzdeki tüm kaslar; dudak çevresi, göz çevresi ve elmacık kemiği üzerindekiler de dahil tüm kaslarınız çalışır. Yanaklarda elmacık kemiği üzerindeki kaslar yardımıyla damarlara basınç uygulanmış olur bu sayede harekete geçerler.
RENLERİN GÜCÜ OLDUKÇA FAZLADIR : Renkler insanlarda uyarıcı güce sahiptirler, enerjiyi artırdığı bilinir. Hatta kemoterapi, renkle şifa biliminin de adıdır. Beyinde hipotalamusu düzenlerken iç organların işlevlerinde de etkilidir. Kozmetik sektöründe de kullanılmasında ki amaç, cilt üzerinde ve cilt tabakalarında farklı etkilerinin olmasıdır.
KOKULAR GÜZELLEŞTİRİR : Asırlar öncesinde kokular terapi alanında kullanılırmış. Mısır da ise insanlar, vücudun çeşitli yerlerine koku sürerlermiş, insanların statüleri kokularıyla belirlenirmiş. 1900’lü yıllarda ise çiçek esansının, kişilerde olumlu enerjiyi güçlendirerek iyileşme görüldüğü belirlenmiş ve kozmetik sektörü de bu alandaki çalışmalarını farklı aromaları birleştirerek geliştirme çalışmaları sürdürmektedirler.

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: